Říjen 2011

Design blok '11

22. října 2011 v 14:01 | Drácula |  The diary of Dracula
(Když kliknete pravým tlačítkem na obrázek a dáte "zobrazit obrázek", fotka se zvětší.)
*
Hola, hola! Jak se máte lidi? (no jo, už je tady zase ta otázka). Já se mám božsky. Ale opravdu! Myslím, že se začínají věci obracet k lepšímu - ale nerada bych to zakřikla (ťuky, ťuk) :).
Přidávám Vám sem nějaké fotky z design bloku '11. Byli jsme tam se školou 4. října a bylo to naprosto fantastické! Maximálně jsem si to užila! Bylo OPRAVDU teplo (ano, nedělám si srandu!), byli jsme tam samí fajn lidi, prostě nejlepší den. Sice jsem se naběhala kolem deseti pater, nahoru a dólů, nahoru a dólů, protože má kamarádka (na fotce nahoře, ta v té fialové košili) usoudila, že jak si NEMÁ dostatek fotek. No což. Aspoň jsem si vylepšila svou fyzičku.
A víte, co na tom bylo nejvtipnější? Kromě jedné drobné učitelky s námi jeli tři namakaní vysportovaní chlapi a všichni usnuli po dvou minutách v autobuse. Z toho jsem měla docela srandu ;DD.

Zajímavé odkazy 0.2.

13. října 2011 v 12:25 | Drácula |  Zajímavé odkazy.
Tentokrát tenhle článek bude o odkazech týkajících se designu a módy.

Pokud máte rádi designové vychytávky do domova, určitě se podívejte na stránku www.desbes.cz . Myslím, že tenhle we poslouží i jako dobrá inspirace na vánoční dárky. A rozhodně to žádný děs běs není, to vás ujišťuju!;)

Stránka www.maxidesign.cz je o designu, převážně do interiéru.
Za to stránky www.designportal.cz a www.font.cz se můžou hodit studentům grafického designu!;)

Česká originální móda. Co víc dodat? Snad jen - www.czechoriginalfashion.cz .

Zítra za ním půjdu a budu tak sladká, až ze mě dostane cukrovku.

11. října 2011 v 17:54 | Drácula |  The diary of Dracula
Merhaba!
Ách jo, jak já nesnáším začátky všech článků. Nikdy nevím, jak vlastně začít.. na otázku: "Jak se máte lidi?" stejně nikdy nedostanu odpověď, protože všichni moc dobře víme, že je slušností se na to zeptat (předtím než si začnu vylejvat svoje srdce), ale taky všichni moc dobře víme, že je to jen řečnická otázka.. nebo tak něco. Takže toho necháme.
Já se mám špatně. Štve mě to stupidní počasí! Ještě před týdnem jsme běhali po rozpálené Praze na Design bloku 2011 (jo, o tom chci taky napsat článek, ale nějak se k tomu nemůžu dokopat. Ale rozhodně tahle akce za zmínku stojí - pokud jste o ní ještě neslyšeli) v tílku a litovala jsem, že jsem si vzala ty příšerně dlouhé a teplé džíny.. no a teď lituju toho, že jsem si nepořídila kosmonautský oblek. Sice váží několik kilo, ale aspoň je v něm teplo. Grr.

Určitě vás zajímá název článku. Anebo možná ani nezajímá, ale stejně vám to řeknu (haha, dnes jsem tak cynická!). Vytočil mě učitel. Ale vážně, jakože vážně.. a pěkně od srdce! Snad v životě jsem se ve škole tak nevytočila. Vždycky když jsem měla pocit, že jsem dostala špatnou známku neprávem, uvědomila jsem si, že to možná až tak neprávem nebylo.
Ale tentokrát jsem přesvědčená, že to neprávem BYLO! A přestože vím, že jsem to mohla udělat líp, vše jsem udělala, tak jak mi poradil.. a čtyřku jsem si za to rozhodně NEzasloužila. Opravdu ne! Sakra.
Takže k tomu nadpisu - zítra za ním půjdu, aby mi to jakože vysvětlil, protože to nepobírám. Dneska jsem to neudělala, i když mi to tak laskavě navrhoval. Dostala bych totiž hysterický záchvat. Proto to udělám zítra a budu tak sladkáááá až.. no však to dál znáte, je to v nadpisu.
Víte, já nemám ráda tyhle vynucený autority. Ale nemyslete si o mě nic špatného, já vím, že bych k němu měla mít respekt, když je o neuvěřitelných pět a půl let starší než já, že? :)

Btw: Ano, na té fotce jsem skutečně já. A vypadám lidsky, přestože jsem Drácula.

Váš cynický, ale jinak vždy milý;)

Zajímavé odkazy 0.1.

8. října 2011 v 20:58 | Drácula |  Zajímavé odkazy.
Už vás nebaví projíždět (jako mě) pořád youtube, nebo profil kamaráda na facebooku a doufat, že tam narazíte na nějakou písničku, která by se vám mohla zalíbit? Tak jděte na stereomood.com - stačí si zadat náladu, kterou máte (pokud jste zamilovaní, tak asi budete poslouchat zamilované písničky) a stránka už vybere vhodné songy!:)

Na tuhle stránku jsem narazila už před měsícem a půl a taky jsem o ní psala článek. Jde to o to, že když se zaregistrujete, můžete si psát s lidma z celého světa. Mě napsalo víc jak padesát lidí za měsíc a to jsem tam ani nebyla každý den. No jo, to je holt (ne)výhoda.. ale seznámila jsem se díky tomu s jednou báječnou osobou, Turkyní Ece. A máme narozeniny od sebe jenom pár hodin!:)
Takže všichni šup šup na interpals.net .

Stránka se zajímavými fotkami z celého světa, převážně pomalovaných stěn a domů. Zní to šíleně? Ale stojí to za to. Určitě navštivte streetartutopia.com .

New Moon - Werewolfs.

8. října 2011 v 18:51 | Drácula |  Drácula Music
Vím, že tohle do hudby moc nepatří.. i když možná jo. Narazila jsem na video sestříhaných scén z Nového Měsíce. Ta hudba je zajímavá. Tedy, vlastně celý to video je zajímavý. Nejvíc se mi líbí ten konec.

"Ten řidič tam snad usnul!" "No... nebo dostal infarkt"... aneb téma týdne z pohledu Annie.

6. října 2011 v 15:24 | Annie. |  Annie's diary
Pááááááni, to je zase doba, co jsme sem ani jedna nic nepřidaly co?:D Já nějak poslední dobou nemám vůbec náladu na totálně nic, abych pravdu řekla... klidně bych celej den seděla a koukala se jen na nějakej seriál nebo si četla, ale psát články nebo povídky? No. Thanks. Pak jsem se ale koukla sem... a říkám si... no... asi už by to zase něco chtělo, hm? A tak jsem přemýšlela, co že by to tak mohlo být... a nakonec jsem se na základě pondělní zkušenosti rozhodla, že napíšu snad poprvý v životě něco na téma týdne blogu.cz (okey, není to poprvé... poprvý to bylo vloni na Halloween).


Téma zní: Život bez elektřiny.
Dokážete si vůbec představit v dnešní době život bez elektřiny?
Existuje knížka, knížka, kterou napsal Ondřej Neff a ta knížka se jmenuje Tma.
Je o naprostém selhání technologií. O elektronické smrti.
Ještě jsem tu knížku nedočetla, ona neni zrovna optimistická a taky v tom vydání, co máme, zapomněli otisknout pár stránek:D ale tak není se moc čemu divit v Neffově tvorbě, to zaprvé, a zadruhé... tak je to zajímavý.
Dřív jsme žili bez elektřiny, proč bys me nemohli zase? No... právě proto, že teď už tu elektřinu máme. Co není na elektřinu v dnešní době? Skoro všechno. Kdyby se fakt stalo, že by došlo k naprostému výpadku energie, byl by to úpadek moderního světa... zmatek, chaos, všechno by šlo pomalu ale jistě do kopru.

Něco jsem poznala i na svou kůži v pondělí. Vlastně nešlo o poruchu elektrické sítě, nejspíš, ale o poruchu soupravy, ale přesto. Kolem páté hodiny se úplně zastavila linka C pražského metra. A teda řeknu vám, to byl fakt BORDEL! Tolik lidí jsem pohromadě snad ještě neviděla... všechny alternativní dopravní prostředky byly narvané k prasknutí, bylo to šílený, fakt šílený. Nejdřív jsem se spíš bála, jestli se něco nestalo tomu řidiči... ale nakonec to teda ohlásili... to jsem nezažila takovejhle zmatek. Všichni řešili, jak jinak můžou jet, byl to blázinec, kolaps.

Takže ne, já si fakt nedovedu představit život bez elektřiny... právě proto, že ten život bez elektřiny neznáme... je to zkrátka něco, nad čím ani člověk neuvažuje. Jsme na elektřině a moderních technologiích až nebezpečně závislí, protože nepočítáme s možností, že by mohl systém natolik selhat, aby se svět ponořil do tmy.

A tak zkrátka zůstanem u toho, že v našem životě se nic takového nepřihodí... takovýhle věci se maj řešit, až když skutečně nastanou. Mějte se famfárově, já se zas brzo ozvu, tentokrát to myslím vážně.
Annie.